ضبط محتویات صفحه توسط چندی از اپ های آیفون

دستگاه اپل

به گزارش وب سایت تک کرانچ، برخی اپ ها که از ابزار‌های آنالیز شرکتی موسوم به Glassbox استفاده می کند، مخرب هستند به ضبط محتویا صفحه نمایشگر آیفون می پردازند و گذشته از آن اطلاعات محرمانه را نیز بدست می آورند.

این وب سایت افزود از جمله اپ ها که برای سیستم عامل iOS است باید به Hotels.com، اکسپدیا و Abercrombie & Fitch اشاره کرد که چنین مشکلی را روی آیفون به دنبال دارند و در صورت حذف نشدن می توانند مخرب باشند.

اپ ها با کمک فناوری Session Replay گلس باکس متوجه می شوند، کاربران در روی گوشی هوشمند آیفون خود چه کارهایی انجام می دهند. به نوعی این اپ ها نقش جاسوس را ایفا می کنند و باید سریع حذف شوند. فناوری اگرچه اهداف منفی ندارد اما به توسعه دهندگان اجازه خواهد داد تا مشکلات عمومی که احتمال دارد کاربران در استفاده از اپ به آن برخورد کنند را با ضبط کردن فرآیند‌هایی که در گوشی جریان داشته، ضبط کرده و به تحلیل مشکل بپردازند.

پس از این روند به بررسی مشکل پرداخته و آن را حل می کنند. شاید این امر منفی گرا نباشد اما بسیاری از اطلاعات افراد بوسیله آن لو رفته و آشکار می شود. این مسئله توسط یک فرد محقق به نام App Analyst  آشکار شده و بیان داشته اسکرین شات های Air Canada به وضوح نشان می دهد که کاربران از چه رمزی استفاده می کنند.

نتایج بدست آمده نشان می دهد اپ هایی با ابزار‌های آنالیز شرکت Glassbox اگرچه کاربردی هستند اما از یک سو تهدیدآمیز نیز می باشند.

منبع

برگشت به بالا
برای اطلاعات بیشتر وتماس با پشتیبانی میتوانید با شماره ی  09120163831  تماس بگیرید
اطلاعات بیشتر