اپل در نزدیکی توسعه مودم اختصاصی

مودم اختصاصی

شرکت اپل به تازگی فردی را جهت رهبری گروه توسعه دهندگان مودم اختصاصی خود گماشت. چند سالیست که کمپانی کوپرتینویی مودم محصولات خود را بوسیله اینتل یا کوالکام تامین کرده است.

حال به تازگی مشخص شد اپل Johny Srouji را جایگزین Ruben Caballero کرده و این طور پیداست اپل می خواهد پروژه ساخت مودم اختصاصی را به صورت جدی تری پیش گیرد. در حال حاضر وی مدیر بخش طراحی و توسعه مودم اختصاصی این کمپانی گماشته شده است.

البته Srouji مدیر بخش سخت افزار اپل نیز می باشد و اطلاعات را به تیم کوک به عنوان مدیر ارشد گزارش می دهد. در سوی دیگر Caballero مدیریت رده پایین تری دارد و آن معاون بخش گروه مهندسی طراحی سیستم‌های بی‌سیم محسوب می شود.

در حال حاضر مشخص نیست اولین مودم اختصاصی اپل چه زمانی معرفی می شود اما انتظار داریم سال 2020 این چیپ رونمایی شود. این فعالیت های اپل نشان می دهد کوپرتینویی ها به صورت جدی کار روی مودم اختصاصی را پیش می برند و احتمالا در اواخر سال 2019 اخبار بیشتری دردسترس قرار می گیرد.

در سال های گذشته درگیری های حقوقی اپل و کوالکام موجب شد این شرکت به فکر تو مودم اختصاصی افتاد تا دیگر اتکایی به این کمپانی نداشته باشد. شایعات می گویند در سال 2020 آیفون ها به مودم اختصاصی 5G اپل مجهز می شوند و در این بین ممکن است مدیاتک و سامسونگ نیز اپل را یاری رسانند. از سال 2021 اپل مودم اختصاصی در نظر خواهد گرفت و تولید آن توسط شرکا انجام می گیرد.

اپل باید هزینه هنگفتی برای تولید مودم اختصاصی خود در نظر گیرد و این کار با صرفه جویی در بخش های دیگری انجام می گیرد. این احتمال وجود دارد اپل چیپ های پردازشی سری A خود را به مودم 5G مجهز کند و در مجموع یک پردازنده بسیار قدرتمند و کم مصرف روی دیوایس ها به کار گیرد.

منبع

برگشت به بالا
برای اطلاعات بیشتر وتماس با پشتیبانی میتوانید با شماره ی  09120163831  تماس بگیرید
اطلاعات بیشتر