چه چیز برند اپل را از بقیه برندها متمایز می کند؟

چه چيز برند اپل را از بقيه برندها متمايز می كند؟

چه چیز برند اپل را از بقیه برندها متمایز می کند؟
اپل، برندی موفق در تولید اسمارت­فون

اپل از جمله برندهایی است که محصولات آن دارای شهرتی جهانی بوده و مردم از گوشه وکنار دنیا با این برندآشنا هستند. همانطور که می­دانید در چند سال اخیر رقابت میان دو کمپانی اپل و سامسونگ به بالاترین حد خود رسیده و سیستم عامل­ اسمارت­فون­های ساخته شده توسط این دو کمپانی طرفداران و منتقدان فراوانی را به سوی خود جذب کرده­ است. لازم به ذکر است که سیستم عامل ios و اندروید هرکدام به صورت جداگانه دارای مزیت­ها و برتری­های مربوط به خود هستند و در نتیجه نمی­توان به صورت صددرصد آنها را با یکدیگر مقایسه کرد. اما با توجه به محدودیت­های اخیر که کمپانی اپل برای کشور ما لحاظ کرده است، به نظر من انتخاب گوشی­های همراه با سیستم عامل اندروید انتخاب راحت­تر و هوشمندانه­تری به حساب می­آید و کاربران برای دانلود و نصب اپلیکشن­های تولید شده توسط کشورمان کمتر دچار مشکل و دردسر خواهندشد. اما با وجود مسائل ذکر شده نمی­توان حق را نادیده گرفت و امکانات شگفت انگیز دنیای اپل را درنظرنگرفت.

استفاده از محصولات اپل بسیار آسان است

با وجود تلاش بسیار زیاد شرکت­های مختلف تولید­کننده محصولات اندرویدی، هنوز هم اسمارت­فون آیفون از لحاظ کاربری ساده، جایگاه اول را در اختیار دارد. کاربران می­توانند تنها با فشردن کلید ساده­ این گوشی­همراه به صفحه اصلی دسترسی کامل داشته باشند این در حالی است که تلفن­های همراه اندرویدی با وجود ارائه صفحه نمایش پرزرق و برق از لحاظ کاربری آسان بسیار با گوشی­های همراه آیفون فاصله دارند. همچنین با وجود پیشرفت سریع تکنولوژی و پیچیده­تر شدن آن، ساده نگه­داشتن کاربری گوشی­های هوشمند کاری بسیار دشوار شده اما کمپانی اپل توانسته است که با وجود حفظ سادگی، ابزارها و نرم­افزارهایی قدرتمند برای کاربران ارائه دهد.

اپل در ساخت و طراحی محصولات خود، دوسال جلوتر است

یکی دیگر از دلایل برتری محصولات شرکت اپل، برنامه­ریزی از پیش تعیین شده برای ارائه اسمارت­فون­های خود دردوسال آینده است. روش کار این کمپانی به گونه ایست که طراحی و ساخت گوشی­های همراه خود را از دوسال قبل طراحی و به صورت قانونی تصویب می­کند. در نتیجه این موضوع همیشه موجب ترس سایر رقبا شده و شرکت­های دیگر در تلاش هستند که سرعت و دقت خود را در این زمینه به کمپانی اپل نزدیک سازند.

اهمیت به بروزرسانی سیستم­عامل ios

یکی دیگر از برتری­های گوشی­های آیفون، به روزرسانی­های به موقع است که توسط کمپانی اپل لحاظ می­شود. این کمپانی همیشه در تلاش بوده که اکثر گوشی­های تولیدی خود را از نظر به­روزرسانی سیستم­عامل تحت پوشش قرار دهد. همچنین اکثرا فواصل میان اپدیت اسمارت­فون­های آیفون کوتاه بوده و کاربران استفاده­کننده از این سیستم­عامل هیچگاه گله­مند نیستند. این در حالی است که سایر برندها اکثرا در آپدیت محصولات خود دچار مشکل می­شوند و در اکثر مواقع تنها گوشی­های همراه پرچمدار خود را تحت پوشش به روزرسانی سیستم عامل قرار می­دهند.

 

اپلیکیشن­های محبوب ابتدا برای اپل ساخته می­شوند

نمی­توان این حقیقت را نادیده گرفت که بسیاری از مواقع پیش آمده است که کاربران گوشی­های اندرویدی پس از مشاهده اپلیکیشن و یا بازی معروف ارائه شده در سیستم­عامل ios دچار حسرت شده­اند و با بی­صبری منتظر انتشار آن در گوشی­های خود مانده­اند. به عنوان مثال بازی clash of clans که مدت زمانی طولانی در کشورمان بسیار معروف شده و اکثر جوانان این بازی را در اسمارت­فون خود نصب کرده بودند، ابتدا توسط گوشی­های اپل راهی بازار شد. همچنین اپلیکیشن اینستاگرام که در حال حاضر اکثر ما با آن آشنایی داشته و استفاده می­کنیم، ابتدا در سیستم عامل ios انتشار یافت و پس از دوسال برای سایر سیستم­عامل­ها ارائه­شد.

موارد ذکرشده نشان دهنده آن است که برند اپل با وجود داشتن رقبایی قدرتمند مانند سامسونگ، همچنان جایگاه خود را در بازار رقابتی حفظ کرده است و از قرار معلوم در حال حاضر جایگاه خود را به دیگر شرکت­ها نخواهد داد.

برگشت به بالا
برای اطلاعات بیشتر وتماس با پشتیبانی میتوانید با شماره ی  09120163831  تماس بگیرید
اطلاعات بیشتر