چرا اپل ؟

چرا اپل

چرا اپل بسیار محبوب و موفق است ؟

اپل بزرگترین شرکت IT در جهان است که در بخش های مختلفی از جمله تولید لوازم الکترونیکی، رایانه‌های شخصی، نرم‌افزارهای کامپیوتری و غیره فعالیت دارد و کمتر شرکتی در دنیا یافت می شود که مانند اپل تا این حد موفق و پرطرفدار باشد. در دهه های گذشته این شرکت با کلماتی از قبیل “درخشان”، “خلاق” و “بنیادی” مطرح بوده است. اما چرا؟ در این مقاله، ما 5 دلیل مهم را برای این که چرا اپل با این نام ها مطرح شده است و دلایل موفق بودن و پرطرفدار بودن آن را بررسی خواهیم کرد.

1. پیشتاز بودن نسبت به سایر رقبا

اپل همیشه سالها جلوتر از سایر رقبای خود بوده است. کاملا در معنای واقعی کلمه این شرکت سیاست خود را بر مبنای  “حداقل 2 سال جلوتر از بازار” تنظیم کرده است و این بدین معنی است که محصولات اپل ، مانند اولین آیفون که در سال 2007 منتشر شد، به طور کامل بر بازار سلطه یافت و سپس در سال های 2009 و 2010 رقبایی مانند سامسونگ و موتورولا محصولات خود را به بازار ارائه دادند. اصل “همیشه جلوتر از رقبا بودن” در آینده نیز برای این شرکت صادق است و این مورد یکی از دلایلی است که شرکت اپل را به یک شرکت منحصر به فرد در جهان تبدیل کرده است.

2. بهبود محصولات و برند بودن

با منتشر شدن هر محصول جدید اپل پیشرفت های تکنولوژی در اختیار مردم قرار داده می شود که در نسخه قبلی این محصول مشاهده نشده است و این یکی از دلایلی است که چرا مردم به فروشگاه های این شرکت رفته و ساعت ها قبل از انتشار نسخه جدید محصول در مقابل فروشگاه ها چادر می زنند ! هر بروزرسانی که در سیستم عامل های اپل صورت می گیرد، هر قابلیت جدید دوربین و هر کدام از رنگ های تازه موجب تحریک و هیجان در مشتریان خود شده است، بخش هایی که به لطف جلوه های عالی ارائه شده توسط استیو جابز و همکارانش اپل را به عنوان یک شرکت خلاق و پویا در جهان مطرح کرده است.

3. کیفیت محصولات

هدف اصلی اپل برای محصولاتشان زیبایی در عین سادگی می باشد و برای آنها مهم است که محصولاتشان باید برای همه گروههای سنی و مخاطبان قابل استفاده و آسان باشد. کاربران این شرکت تقریبا هرگز از مسائل معمولی مانند کرش شدن برنامه ها، حملات بدافزارها و یا پاپ آپ های مکرر و آزار دهنده شکایت نمی کنند، زیرا طراحی و برنامه نویسی اپل نزدیک به بی عیب و نقص است. هر محصول این شرکت سعی دارد تا با خلاقیت و کیفیت، تکنولوژی های موجود در بازار را بهبود ببخشد.

4. تجربه خرده فروشی

اپل تا سال 2015 بیش از 460 فروشگاه خرده فروشی را در سراسر جهان برای دسترسی به مشتریان خود بهینه تر کرده است. این نه تنها میلیون ها شغل را برای مردم سراسر جهان ایجاد کرد، بلکه محصولات بیشتری به دست تعداد زیادی از مشتریان آن رسیده است.

5. گستره محصولات

اپل به طور مرتب در طول سالها از محصولات بسیاری از قبیل تلفن های همراه، لپ تاپ ها، ساعت ها و موارد دیگر که به طور پیوسته گسترش می یابد،  رونمایی و به بازار عرضه کرده است. با توجه به پیشرفت روزافزون و تکنولوژی های منحصر به فرد به کار گرفته در این محصولات، استقبال چشم گیری از محصولات این شرکت شده است.

برگشت به بالا
برای اطلاعات بیشتر وتماس با پشتیبانی میتوانید با شماره ی  09120163831  تماس بگیرید
اطلاعات بیشتر