اپل تولید چیپ مودم 5G را تا سال 2025 به تعویق می اندازد

چیپ مودم 5G

همانطور که می‌دانید کمپانی اپل برای اینکه بتواند تولید تراشه‌های 5G خود را هر چه سریع‌تر آغاز کند و از این نظر از سایر رقبای خود در این زمینه عقب نیافتد در همین اواخر به تمامی دعواهای حقوقی خود با کوالکام پایان داد و دوباره با این کمپانی دست همکاری داد. اما به تازگی شاهد انتشار خبر عجیبی مبنی بر اینکه کمپانی اپل تولید چیپ مودم 5G را تا سال 2025 به عقب انداخته است هستیم. چنین تغییر رویه‌ای، آن هم سوی کمپانی اپل واقعا تعجب‌آور است.

به نظر می‌رسد که ریشه این تصمیم کمپانی اپل به زمان عرضه آیفون X در سال 2017 بازمی‌گردد. چراکه در سال 2017 هر دو کمپانی اینتل و کوالکام چیپ‌های مودم آیفون را تهیه می‌کردند اما از آن‌جایی که کیفیت چیپ‌هایی که توسط کمپانی اینتل تولید می‌شدند خیلی پایین بود و این کمپانی با عقب انداختن دائمی زمان‌بندی‌هایی که برای عرضه این چیپ‌ها در نظر گرفته شده بود نشان داد که خیلی بد قول است کمپانی اپل کم کم همکاری خود را با آن قطع کرد.

اپل تولید چیپ مودم 5G را تا سال 2025 به تعویق می اندازد

بنابراین کمپانی اپل که در حال کاهش روابط و همکاری خود با کمپانی اینتل بود و رابطه خیلی خوبی هم با کوالکام به دلیل ایجاد دعواهای حقوقی با این کمپانی، نداشت تصمیم گرفت تا توسعه مودم 5G را خودش آغاز کند و تا سال 2021 محصولاتش را روانه بازار کند اما پس از گذشت مدت زمانی عدم توانایی اپل برای توسعه چیپ مودم 5G اثبات شد و همین عامل مدیران این کمپانی را مجبور کرد که از بین دو راه: به تعویق انداختن استفاده از فناوری 5G و پایان دادن به دعواهای حقوقی با کوالکام و همکاری مجدد با این کمپانی یک راه را انتخاب کنند که مدیران اپل با همکاری مجدد با کوالکام راه دوم را انتخاب کردند. اما به یک باره تمامی برنامه‌های این کمپانی برای توسعه مودم 5G از هم پاشید چراکه به تازگی به کارمندان خود گفته است که توسعه چیپ مودم 5G تا سال 2025 به تعویق می‌افتد.

با وجود اینکه دقیقا مشخص نیست که کمپانی اپل قصد دارد در زمینه تولید چیپ مودم 5G دست به چه کاری بزند و چرا به یکباره تمامی برنامه‌های خود را در این زمینه برهم زده است اما زمان لازم برای طراحی و توسعه چیپ‌های مودم 5G که از کیفیت بالای آن‌ها اطمیمنان داشته باشد را برای خود فراهم کرده است.

یکی از تصمیمات جدی کمپانی اپل در زمینه کمپانی اینتل، قطع کامل همکاری با این کمپانی است. در حال حاضر کمپانی اینتل به تولید مودم‌های 4G LTE محصولات قدیمی اپل مشغول است اما بر اساس تصمیماتی که اپل گرفته در آینده شاهد قطع همکاری بین این دو کمپانی خواهیم بود.

منبع

برگشت به بالا
برای اطلاعات بیشتر وتماس با پشتیبانی میتوانید با شماره ی  09120163831  تماس بگیرید
اطلاعات بیشتر